Saat Yükleniyor...
Yaşanan Olaylar Başkan Akcan’a Karşı Yapılmış Tavırlardır
Tarih : 2015.02.09  19:16:26
As Akyazı Spor Yönetim Kurulu'ndan Basın Açıklaması

As Akyazı spor yönetim kurulu  tarafından    Pamukova Gençler gücü spor ve As Akyazı spor arasında oynan müsabakada çıkan olaylar hakkında basın toplantısı düzenlendi Düzenlenen toplantıda yaşanan olayların As Akyazı sporcularına değil, Askf seçimlerinde belediye başkanı Hasan Akcan’ın sergilemiş olduğu duruşa yapılan tavır olduğu belirtildi.
As Akyazı spor bugüne kadar çıktığı tüm maçlarından spordaki şiddeti kabul etmemiş aksine spordaki kabul edilmez çirkinlikleri reddetmiş bir camia olduğunu belirten As Akyazı spor kulübü başkan yardımcısı Alim Gül, Pamukova gençler gücü spor ve As Akyazı spor arasında oynan müsabakada çıkan olayların ve döndürülen dolapların başoyuncusu Pamukova gençler gücü sporun eski kaptanı ve hocasıdır. Yine sahaya ilk önce atlayan asi tavırlarıyla dikkati üzerine toplayan futbolcuların motivasyonunu bozan sapanca sporlu berk isminde bir sporcu olup Ali Kambur ile birlikte tribünlerden sahaya atlamış sporcularımıza saldırıp vurmuş ve sporcularımızın nahoş tavırlar içerisine girmesine, talihsiz olayların yaşanmasına onlar sebep olmuştur dedi.
Düzenlenen basın toplantısında As Akyazı spor kulübü başkan yardımcısı Alim Gül ve as Akyazı spor genel kaptanı Mecit Kızıldağ hazır bulundu.

As Akyazı spordan basın açıklaması

Basın toplantımızda daha güzel nedenlerle sevindirici olaylarla bir araya gelmeyi umuyorduk. As Akyazı spor sporcuları ile yöneticileriyle diğer kulüplere örnek ve model olmak üzere düşünülmüş, spor ahlakının kesin öncelik olduğu hedefler belirlenmiş ve eyleme geçilmiştir. Bu konuda bütün Akyazı kulüpleriyle görüşülüp aynı hedef doğrultusunda birleşilmiştir. Akyazı ilçemizin o güzide profiline göre hareket etmek hepimizin boynunun borcudur.
As Akyazı spor bugüne kadar çıktığı tüm maçlarından spordaki şiddeti kabul etmemiş aksine spordaki kabul edilmez çirkinlikleri reddetmiş bir camiadır. Geçtiğimiz günlerdeki yaşamış olduğumuz üzücü bir o kadar da düşündürücü Pamukova gençler gücü spor ve As Akyazı spor arasında oynan müsabaka ile ilgili toplanmış bulunmaktayız. bu toplantının amacı yanlışların tekrarlanmaması hataların gün ışığına çıkarılıp çözümlerinin bir an önce yapılmasıdır.
Hakemlerle ilgili olarak şu düşündürücü tespiti yapmış bulunmaktayız. Hakemler kendi içerisinde karışık ve farklı gruplara farklı nedenlerden ötürü birçok gruplara ayrılmış durumdadır. Bunu siz basın mensupları çok daha iyi biliyorsunuz. Hakemler içerisinde öyle gruplar mevcuttur ki maç oynanmadan maçın kaderi hususunda karar verebiliyorlar. siz de takdir edersiniz ki maç oynanmadan maç sonucu belli olmaz. Hakemler Derneği Başkanı’nın Sapancalı olması ve kendine biçtiği rol gereği, kendine yakın hakem arkaşlarını kendi amaçı doğrultusunda arkadaşlarını tetikçi olarak kullanması sporcu ve tüm sporseverleri rencide etmektedir. Bu davranışlarıyla kulüpler yakınlık ve uzaklık, siyah ve beyaz diye ayrılmak suretiyle maç oynanmadan grubuna göre maçın sonucu belli oluyor. Sapanca sporunda buna ihtiyacı yoktur. Böyle bir şeye tenezzül etmeyecektir.
Pamukova gençler gücü sporla ilk karşılaşmamızda spora yakışır bir davranış içerisinde maç berabere bitmiştir. Pamukovalılar misafirperverliğimizin en güzel örneğiyle uğurlanmıştır. Hatta onların sakatlanan futbolcusunu maçın bitmesine rağmen masörümüz tarafından tedavi edilip yolcu edilmiştir. Pamukova spor ile yapmış olduğumuz son maçta ise Pamukova sporunun eski kaptanı iki maç cezalı olmasına rağmen, son cezalı maçı olmasına karşı Pamukovalı sporcularla birlikte ısınmaya çıkmış, akabinde de tribüne geçmiştir. Bu şahıs sapanca sporla anlaşmalı bir sporcudur. Bu şahıs ısınma esnasında sporcularla ne konuşmuş ve neyin anlaşmasını yapmıştır. Sapanca sporla Pamukova gençler gücü spor arasındaki bağın niteliği nedir? Biz şuna şahidiz ki çıkan olayların ve döndürülen dolapların başoyuncusu Pamukova gençler gücü sporun eski kaptanı ve hocasıdır.
Yine sahaya ilk önce atlayan asi tavırlarıyla dikkati üzerine toplayan futbolcuların motivasyonunu bozan sapanca sporlu berk isminde bir sporcu olup Ali kambur ile birlikte tribünlerden sahaya atlamış sporcularımıza saldırıp vurmuş ve sporcularımızın nahoş tavırlar içerisine girmesine, talihsiz olayların yaşanmasına onlar sebep olmuştur. Bu olayların ulusal medyada yer alması başta ilçemiz adına sporcularımız adına ve Pamukova spor adına üzücü bir durumdur. Şunu da belirtmek isteriz ki ajanslara bunu servis eden kendisini Pamukova sevdalısı olarak tanıtan bir gazetecidir. Gazetecilik adına var olan videoları yanlış algılanması için belirli yerlerinden kesip belirli yerlerini montajlamak suretiyle As Akyazı spor aleyhine sporcu ve yöneticilerini zan altında bırakıcı kötü bir habercilik örneği sergilemiştir.
Bu olaylı maçın asıl sorunu kendilerine sahada adaleti uygulamak üzerine görev verilen hakemin maçın sonucunu As Akyazı spor aleyhine neticelenmesi hususunda elinden geleni yapan. Hatta 5. dakikada ilk kırmızı karttan sonra hacı kışla maçında bir sporcumuza kırmızı kart gösterdiğini, daha sonra yanlışlıkla gösterdiğini sana değil buna yine göstermem gerekiyormuş. Aslında bunu yapmak istemediğini kusura bakma diyerek özür beyan ettiğini ifade etmiştir. maç içerisinde sporcularla diyalogu diktatörce sin Kaflı ve kabadayı üslubuyla hareket etmiştir. Unutmamak gerekir ki, adaletin bittiği yerde terör ve anarşi başlar. Burada yine ifade etmek isteriz ki bu olaylar tamamen yanlıştır kabul edilemezdir.
85. dakika 10 kişi oynayan 1 – 0 öne geçen sporcuların alın terine saygı duymayıp kendince ve dünyada ilk olduğunu zannettiğimiz kaleciye oyunu yavaşlatma bahanesiyle 5 dakika arayla 2 sarı karttan kaleciyi kırmızı kartla cezalandırmasıdır. Bu olay hakemin ne yapmak istediğini ortaya koymuştur. bu ve bunun gibi birçok çirkinlikler spora ve spor ahlakına yakışmayacak örnekler maç içinde cereyan etmiştir. Bu hakem rakip takım formasını giymeden rakip takıma hizmet etmiştir. Bu olayla ilgili açıklama yapma nedenimiz hakem camiasına her şeye rağmen güvenmeye çalıştık. Hatta aldığımız kararla sarı ve kırmızı kart gören bütün sporcularımıza haklı ya da haksızlığına bakmaksızın ceza uygulaması yaptık. Sporcularımızın mazeretlerini ortadan kaldırılarak hakemlere olan güvenimiz ve saygımızı ortaya koyduk. Camia’ya içerisindeki kendisine rol biçme telaşındaki arkadaşlar camia’nın tamamını temsil etmemektedirler.
Buradan il hakem kuruluna ve Askf’ye açık ve net çağrımızdır ki biz olaylarla alakalı haklı haksız demeden olaylara karışan, sporun dışına çıkan, bütün sporcularımızı en ağır şekilde cezalandıracağız. Gerekirse içimizden uzaklaştıracağız. Bizim yaptığımız bu erdemli davranışa paralel, sizde içinizdeki spor dışı davranışları sergileyen şahısları cezalandırmanız ve uzaklaştırmanız gerekir.
Bu konularla alakalı hazırlamış olduğumuz dosyayı futbol federasyonu merkez hakem kuruluna götürüp bizzat sunacağız. Ve bu konuda idari, hukuki ve adli açıdan hakkımızı arayacağız. Bu davranışımız adaletin tesisi, hakkın inşaa edilmesi için diğer kulüplere de örnek olacaktır.
 
Saygılarımızla

Bu haber toplam 2846 defa okunmuştur
SPOR
YAZARLAR
Levent Serdar
ÜÇ SİLAHŞÖRLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Sitemizi Beğendiniz mi ?
Evet Beğendim
İyi Fena değil
İdare eder
Beğenmedim..
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Haber Akyazı - Akyazı Haber Akyazı net    |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.