Saat Yükleniyor...
Öğrencilere Müjde “Okul Sütü Dağıtımı” Tekrar Başlıyor
Tarih : 2015.02.06  14:14:40
Milli Eğitim Bakanlığı 2014-2015 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminde başlayacak olan “Okul Sütü Programı” kapsamında Akyazı genelinde tüm okullarda okuyan öğrencilere okul sütü dağıtılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca ortak hazırlanan ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının ikinci döneminde yürütülecek olan “Okul Sütü Programı” kapsamında Akyazı genelinde okul sütü dağıtımına başlanacak.

İkinci yarıyıl dönemi itibari ile birlikte Akyazı’nın ve Akyazı’ya bağlı tüm okullarda süt dağıtımı başlayacağını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Özdemir, “2014-2015 Eğitim Öğretim Sezonunun ikinci dönemi itibari ile birlikte ana sınıfı ve dördüncü sınıf  öğrencilerimize süt dağıtımı yapılacaktır. Her okulun kendi depolarında barındırılacak olan sütlerin öğrencilere dağıtımı yapılmadan önce her öğrenciye dilekçe formu verilecek, bunun doğrultusunda Aileler bu formları okuduktan ve doldurduktan sonra çocuklarının süt içmesini belirleyecekler. İlköğretim çağındaki öğrencilere süt tüketim ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırarak dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak suretiyle zihinsel ve fiziksel olarak gelişimlerinin artırılmasını hedefliyoruz” dedi.

SEZAİ YOLCUOĞLU

Bu haber toplam 2599 defa okunmuştur
SAĞLIK
YAZARLAR
Levent Serdar
ÜÇ SİLAHŞÖRLER
HAFTANIN ÇOK OKUNANLARI
ANKET
Sitemizi Beğendiniz mi ?
Evet Beğendim
İyi Fena değil
İdare eder
Beğenmedim..
  
FOTO GALERİ
VİDEOLAR
Copyright © Haber Akyazı - Akyazı Haber Akyazı net    |
Sitemizdeki yazı , resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.